K800 - تم
یکشنبه 5 آبان‌ماه سال 1387

 سونی اریکسون k800 دارای یک دوربین عالی CyberShot ٣.٢ مگا پیکسل با فلاش است این تلفن دارای پشتیبانی GPRS و UMTS ، محل کارت حافظه ، دوربین، MP3 PLAYER ، بلوتوث استریو ، رادیو FM و... است . این تلفن در دو نسخه ساخته شده است که یکی K800 و دیگری K790 نام گرفت . تفاوت این دو مدل در این است که K800 دارای پشتیبانی UMTS نسل سوم و دوربین ثانویه VGA برای مکالمه تصویری است اما EDGE ندارد . در حالی که K790 فقط از EDGE پشتیبانی می کند .

مزایا :

• دوربین CyberShot ٣.٢مگاپیکسل با کانون اتوماتیک
• فلاش xENON
• پشتیبانی اشکال زدایی از تصویر
• محل کارت حافظه وامکان بیرون آوردن کارت در زمان روشن بودن دستگاه
• پشتیبانی نسل سوم با مکالمه تصویری
• MP3 player عالی
• رادیو FMبا RDS
• پورت مادون قرمز
• بلوتوث استریو
• پشتیبانی از اجرای همزمان چندین نرم افزار

معایب :

• اندازه نسبتا بزرگ
• طراحی نامناسب صفحه کلید
• از EDGE یا Wi-Fi پشتیبانی نمی کند
• فقط در فرمت QCIF در وضو ح  ١٧٦ x ١٤٤ پیکسل ، فیلمبرداری می کند
• نوع کارت Memory Stick Micro خیلی جدید است و به خوبی شناخته شده نیست

طراحی :

طراحی k800 مانند سایر تلفن های سری k سونی اریکسون است .طول این تلفن فقط نیم سانتی متر بیشتر از k750 است. ابعاد این مدل١٠٥ x ٤٧ x ٢٢میلیمتر و وزن آن 115 گرم است .
    


ساختار تلفن استحکام خوبی دارد . این تلفن داردی دو رنگ قهوه ای و مشکی است . در رنگ مشکی ، قاب جلوی تلفن از مواد فلزی مانند ساخته شده که دو Soft key به رنگ نقره ای در قسمت فوقانی آن مشاهده می شود. درطرف راست بلندگو یک دوربین VGA برای مکالمه تصویری در نظر گرفته شده است .
  
دوربین ثانویه VGA
 


 صفحه نمایش TFT تلفن دارای یک قاب آینه ای است . شیشه محافظ صفحه نمایش نیز دارای یک ویژگی آینه مانند است و بنابراین در زمان خاموش بودن صفحه نمایش ، کل آن مانند یک سطح انعکاسی عمل می کند . صفحه نمایش جلوه خاصی به نمای تلفن می دهد اما اثر انگشت روی آن باقی میماند . سایر قسمت های تلفن این مشکل را ندارند و اثر انگشت را نشان نمی دهند . محل کارت حافظه در طرف چپ تلفن قرار دارد و دارای یک درپوش لاستیکی است . امکان بیرون آوردن کارت حافظه در زمان روشن بودن دستگاه نیز وجود دارد . کارت حافظه (M2) Memory Stick Micro  که همراه تلفن عرضه میشود ، خیلی جدید است و در بازار به ندرت پیدا می شود . اندازه این کارت ١٥ x ١٢.٥ میلیمتر است .
  
محل کارت حافظه (M2)
 


 یک کلید Play/Stop نیز برای نرم افزارموسیقی در طرف چپ تلفن در نظر گرفته شده است . با فشار دادن این دکمه ، موسیقی فعال شده و آخرین Playlist بکار گرفته شده را اجرا می کند . موسیقی در زمینه نیز اجرا می شود و نام خواننده و آهنگ در قسمت فوقانی صفحه نمایش نشان داده می شود . و با فشار دادن مجدد این کلید ،نرم افزار موسیقی غیر فعال می شود .
در طرف راست تلفن کلید دوربین وجود دارد که بعنوان کلید میانبر دوربین و همچنین به منظور پخش دوربین بکار میرود . پورت مادون قرمز در زیر آن قرار دارد . در قسمت بالای سمت راست دو کلید کنترل ولوم وجود دارد که در زمان استفاده از دوربین برای بزرگ و کوچک کردن عکس بکار می رود . دکمه ON/OFF در بالای تلفن قرار دارد که اگر در حالت Stand by یک بار فشار داده شود یک منوی میانبر برای فعال کردن حالت Silent ، قفل کردن صفحه کلید ، تغییر پروفایل زنگ فعلی و خاموش کردن تلفن ایجاد می کند .
  
منوی دکمه ON/OFF
 


رابط Fast Port که برای ارتباط کابل USB بکار می رود و همچنین برای شارژر و وصل کردن هدست استریو استفاده می شود در پایین دستگاه قرار دارد . محلی برای بستن بند گردن در طرف چپ تلفن در نظر گرفته شده است . قاب پشت تلفن از پلاستیک مشکی مات ساخته شده است که لنز دوربین قرار گرفته بر آن توسط یک پوشش کشویی محافظت می شوند .
     


 فلاش Xenon درطرف چپ دوربین قرار دارد . در واقع زمانی که تلفن را بطور افقی در دست می گیرید در بالای لنز دوربین مشاهده می شود . اگر پوشش کشویی لنز را که دارای مارک CyberShot است کنار بزنیم ، دوربین بطور اتوماتیک فعال شده و تلفن به یک دوربین دیجیتال تبدیل می شود . زمانی که دوربین را بطور عمودی نگه می دارید ، آینه خود نگاره زیر لنز دوربین قرار دارد . پوشش باتری در قسمت پایین قاب پشت قرار دارد باتری تلفن از نوع Li-pliymer است که ظرفیت آن ٩٠٠ mAh می باشد . پوشش باتری به راحتی باز می شود که سیم کارت نیز زیر آن قرار دارد .