سونی اریکسون W960 - تم
X
تبلیغات
رایتل
سه‌شنبه 30 مهر‌ماه سال 1387

سونی اریکسون W960 یکی از گوشی های سری واکمن است که دارای پیشرفته ترین ویژگی های ، سیستم عامل سیمبین و 8 گیگابایت حافظه داخلی می باشد . می توان گفت که این گوشی نسخه ارتقاء یافته مدل W950 است . ابعاد این دو گوشی یکسان است اما در W960 حافظه داخلی دو برابر شده و با استفاده از WLAN و دوربین 3.2 مگاپیکسل کارایی آن را افزایش می دهد . طراحی و ظاهر گوشی نشان می دهد که این مدل جانشین W950 است . اگرچه سبک این دو گوشی تا حدودی متفاوت است اما هر دوی آنها از سری واکمن سونی اریکسون می باشند . ابعاد گوشی 16 × 55 × 109 میلی متر و وزن آن 119 گرم است .  

W960 سونی اریکسون به یک صفحه نمایش 2.6 اینچ TFT با وضوح 320 × 240 پیکسل مجهز است . این گوشی دارای صفحه کلید استاندارد است و مانند مدل قبلی از صفحه کلید لمسی استفاده نشده است . 

کلیدهای صفحه کلید به خوبی عمل می کنند اما با اینحال اندازه کوچکی دارند و کار با آنها خیلی آسان نیست . از آنجایی که این گوشی دارای قابلیت های خاص موسیقی است و به نرم افزار واکمن مجهز است ، در فاصله بین صفحه نمایش و صفحه کلید سه دکمه اختصاصی موسیقی وجود دارد که این دکمه ها لمسی می باشند . دکمه ها بقدر کافی بزرگ هستند که بتوان با دست از آنها استفاده کرد اما به قلم یا سایر اشیاء نیز واکنش می دهند . محل قلم در قسمت بالای گوشه چپ تلفن قرار دارد.  

Jog Dial در طرف چپ گوشی وجود دارد و کارایی آن در این مدل به مرور در منوهای خاص محدود شده است. کلید سخت افزاری Back در ردیف بالای صفحه کلید مشاهده می شود . کناره های گوشی به رنگ سفید است . کلید ولوم و کلید میانبر دوربین / فیلمبرداری در طرف راست قرار گرفته است . دو کلید ولوم از یکدیگر فاصله دارند و به خوبی واکنش می دهند . در طول مکالمه به راحتی می توان از کلید ولوم استفاده کرد . 

کانکتور اختصاصی سونی اریکسون در پایین گوشی وجود دارد . W960 دارای قابلیت های موسیقی است و انتظار میرود که به سوکت 3.5 میلی متر مجهز باشد تا امکان وصل کردن هدفون استاندارد فراهم شود و دیگر نیازی به استفاده از آداپتر نباشد . در این مدل محل کارت حافظه وجود ندارد زیرا حافظه داخلی آن 8 گیگابایت است . در سونی اریکسون W960 دوربین ثانویه برای مکالمه تصویری در بالای گوشه چپ قاب جلوی تلفن قرار دارد .  

قسمت عمده قاب پشت تلفن را درب محفظه باتری تشکیل می دهد که آرم سونی اریکسون روی آن حک شده است . لنز دوربین 3.2 مگاپیکسل همراه با دو LED نیز در قاب پشت گوشی وجود دارد . قسمتی از حلقه نقره ای اطراف لنز روی درب باتری قرار گرفته است . بلندگو نیز در بالای گوشه راست قاب پشت مشاهده می شود .  کلید روشن/خاموش گوشی در بالای طرف راست تلفن   وجود دارد.
عوض اینکه در هر طرف گوشی یک بلندگو باشد در این مدل فقط یک بلندگو در قاب پشت وجود دارد . اما همین بلندگو به تنهایی کیفیت صوتی خوبی ارائه می دهد . هدفون موجود در بسته بندی در این مدل دارای دو قسمت است . یک بخش آن به تلفن وصل می شود و بخش دیگر دارای سوکت 3.5 میلی متری برای وصل کردن هدفون است .