موتورولا Q9h - تم
X
تبلیغات
رایتل
سه‌شنبه 30 مهر‌ماه سال 1387

موتورولا سومین تولید کننده بزرگ گوشی های موبایل در سراسر دنیا است و گوشی های مختلف را در سبک های متفاوتی وارد بازار می کند . گوشی های موتورولا علیرغم ساده یا پیچیده بودن همواره شیک و جالب بنظر می رسند . مدل Q9h موتورولا یک گوشی GSM نسل سوم ( HSDPA ) است . ویژگی های این گوشی مانند مدل Q8 است و فقط رنگ قاب آن کمی متفاوت است . این گوشی دارای صفحه نمایش افقی QVGA و صفحه کلید QWERTY است و با بهره گرفتن از ویژگی Push Email ویندوز موبایل به یک دستگاه پیام رسانی تبدیل می شود .  

مدل Q9h موتورولا دارای اندازه مناسب و وزن کمی می باشد . این گوشی بسیار باریک است و لبه های گردی دارد . ابعاد گوشی 11.8 × 67 × 118 میلی متر و وزن آن 134 گرم است . Q9h به راحتی در جیب جا می گیرد و استفاده از آن آسان است . گوشی از قسمت های مات و براق تشکیل شده است و به رنگ مشکی می باشد . این گوشی از استحکام کافی برخوردار است و تنها مشکل ساختاری آن لغزش درب باتری می باشد .   

یکی از مواردی که Q9h را از سایر گوشی های استاندارد WM در بازار متفاوت می کند صفحه نمایش افقی آن است . استفاده از این صفحه نمایش در زمان نوشتن متن یا مرور کردن در اینترنت کمک زیادی به کاربر می کند . اندازه صفحه نمایش 2.4 اینچ و وضوح آن QVGA است که 65K رنگ را نشان می دهد . صفحه نمایش به کمک حسگری که میزان روشنایی آن را کنترل می کند در نور زیاد به خوبی خوانده می شود. در گوشی هایی که به حسگر مجهز نیستند هر بار باید بطور دستی روشنایی را در 100% تنظیم کنید .   

صفحه کلید QWERTY گوشی به اندازه ای کوچک شده است که با این مدل باریک تناسب داشته باشد. کلیدها نزدیک یکدیگر قرار دارند و فاصله ای بین آنها وجود ندارد. کلیدها به خوبی واکنش می دهند. تایپ کردن متن سریع و آسان است.صفحه کلید دارای چهار ردیف است که در ردیف پایین آن میانبرها و کلید Space (فاصله) قرار دارد. اندازه کلید Space دو برابر سایر کلیدها است. شش کلید دیگر این ردیف شامل تقویم ، مخاطبین ، + / 0 ، نرم افزار Windows Medial Player ، دوربین و تشخیص صدا است . 

اعداد روی صفحه کلید عددی با رنگ آبی قرار گرفته اند و یک خط روشن در بالای هریک از آنها وجود دارد که به تشخیص اعداد کمک می کند . کلید حرکتی در سطح تخت و آینه مانند اطراف صفحه نمایش و درست بالای صفحه کلید QWERTY وجود دارد . کلید حرکتی فلزی و مدور است که از مرکز آن نیز برای تایید انتخاب ها استفاده می شود . کلید حرکتی برخلاف سایر گوشی های Pocket PC ویندوز موبایل دارای نور زمینه در اطراف چهار جهت و همچنین در اطراف کلید مرکزی است .  

در اطراف این کلید دو Softkey و دکمه های Back و Home قرار گرفته اند . خطوط منحنی روشن این کلیدها را از کلید اینترنت و Answer در طرف چپ و کلید میانبر پیام و Reject در طرف راست جدا می کند . در طرف راست گوشی سه کلید Select , UP و Down نزدیک یکدیگر قرار دارند که به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند . کلید فلش ( ) مشکی نیز در این قسمت مشاهده می شود که برای حرکت در منوها نیاز است . نور زمینه کلیدهای عددی کمی تیره تر می باشد تا به آسانی تشخیص داده شوند . 

پورت Micro USB در طرف چپ گوشی وجود دارد که از آن برای شارژ کردن دستگاه ، اتصال به کامپیوتر و وصل کردن هدفون استفاده می شود . موتورولا برای نخستین بار در عوض MiniUSB از این نوع کانکتور استفاده کرد . برای بکارگیری هدفون استاندارد باید از آداپتر استفاده کنید .