سامسونگ SGH-F480 - تم
سه‌شنبه 30 مهر‌ماه سال 1387

سامسونگ SGH-F480 :

کمپانی سامسونگ مدل SGH-F480 را در کنگره جهانی موبایل 2008 در بارسلونا معرفی کرد. این گوشی شیک و باریک دارای طراحی ساده ای است و قاب های آلمینیومی و مشکی براق دارد. F480 از نظر طراحی و کارایی در میان بهترین گوشی ها قرار دارد و نخستین مدلی است که از منوی جدید TouchWiz استفاده می کند که جایگزین Croix است. ساختار منوی جدید از نظر نرم افزاری در رده بالا است. سامسونگ SGH-F480 توجه کاربران بسیاری را جلب می کند .
F480 از لحاظ طراحی به مدل های PRADA و Armani نزدیک است . قاب پشت گوشی می تواند دارای یک جلد چرمی باشد که نیمی از قاب را در بر می گیرد و قاب جلوی گوشی نیز به لوازم جانبی لوکس شبیه است.  

بخش عمده ای از قاب جلو توسط صفحه نمایش لمسی QVGA در اندازه 2.8 اینچ احاطه شده است که خروجی صدای گوشی و لنز دوربین ثانویه برای مکالمه تصویری در بالای آن قرار دارد . کلیدهای ارسال و پایان تماس و و چند کلید میانبر پایین صفحه نمایش مشاهده می شوند . صفحه نمایش در عوض فعال شدن با لمس با الکتریسیته انگشت فعال می شود یعنی فقط می توان از انگشت دست برای کار با صفحه نمایش استفاده کرد .   

در ساختار منوی TouchWiz برخلاف Croix که به صورت منوکروم است تمام آیکن ها رنگی می باشند و به آسانی قابل تشخیص هستند . این آیکن ها دارای برچسب هایی از ویژگی مربوطه نیز می باشند بنابراین کاربران مبتدی نیز در استفاده از آن مشکلی ندارند . منو مانند مدل G600 قابل تغییر است اگرچه در این گوشی امکان شخصی کردن انیمیشن ها وجود ندارد اما براساس منویی که مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت می باشند .  

ویژگی جدید این گوشی Widgets است که در حال حاضر هشت مورد از آنها وجود دارد و در آینده تعداد آنها افزایش می یابد . این ها نرم افزارهای کوچک ساده ای هستند که روی صفحه اصلی نشان داده می شوند و بصورت یک ستون در طرف چپ قرار می گیرند که در صورت نیاز با drag & drop بکار گرفته می شوند .  

این نرم افزارها در یک محل خاص قفل نشده اند و بصورت جاری وجود دارند و بنابراین با کشیدن آنها بطور مستقیم می توان محل نرم افزار را تغییر داد . در این گوشی تمام ویژگی های نرم افزاری مدل های دیگر سامسونگ تاحدودی تغییر یافته است . دفترچه تلفن گزینه ای برای اضافه کردن زمینه های بیشتر دارد . تقویم ، آلارم و سایر گزینه های Organizer نیز به همین صورت می باشند .  

منوی دوربین نیز در سامسونگ SGH-F480 جدید است و برای صفحه نمایش لمسی بهینه شده است . آیکن های منوی دوربین نمای رنگی سایر منوها را ندارند اما تاحدودی شبیه منوهای G810 و G800 و همچنین منوی مونوکروم Croix می باشند . دکمه های منوی دوربین به اندازه کافی بزرگ هستند و به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند . دوربین 5 مگاپیکسل است و دارای کانون اتوماتیک می باشد .   

منوی فیلتر در نرم افزار پخش موسیقی نیز از مدل های بسیار پیشرفته در این گوشی ایجاد شده است و منوی درحال پخش جلد آلبوم ، اطلاعات قطعه موسیقی و دکمه کنترل را نشان می دهد. ویژگی MusicRecognition نیز در نرم افزار پخش موسیقی چند ثانیه از آهنگ در حال پخش را ضبط می کند و آن را برای تشخیص به سرور آن-لاین ارسال می کند و اطلاعاتی مانند نام خواننده و عنوان آهنگ را به گوشی بر می گرداند .